Мероприятия города Запорожье


 (голосов: 0)

Живій легенді української поезії Ліні Костенко у цьому році виповнилося 83 роки 19 березня 2013

 

Ліна Костенко – одна з найвідоміших українських поетес. Але в першу чергу вона – жінка. Амулет на грудях, який Ліна Василівна практично завжди одягає, - показує її віру у традиції. На підмізинному пальці – один з улюблених перснів поетеси. Ліна Костенко вдягається скромно. Єдиний невід'ємний аксесуар на усіх фото – шалик. А от її зачіска практично не змінилася. 50 років тому у неї було таке ж коротке кучеряве волосся.

Ольга Богомолець знає Ліну Василівну 20 років і розкриває унікальну рису характеру поетеси.

"Ліна Василівна відчуває молекули брехні. Якщо людина каже те, що не відповідає правді – вона дуже сильно це відчуває", - поділилася подруга письменниці.

У Ліни Костенко є донька Оксана від польського прозаїка Єжи-Яна Пахльовського. Оксана викладає україністику у римському університеті, а також виховує доньку Ярославу. Другий чоловік Ліни Костенко - Василь Цвіркунов, з яким поетеса прожила понад чверть століття. У них є спільний син Василь. Він зараз проживає в Америці та займається програмуванням.

Це ледь не всі факти, які знаємо про Ліну Василівну, адже вона не публічна людина. Її ніколи не побачиш на червоних доріжках чи в гамірних компаніях.

Ліну Костенко пам'ятають за її історичний роман у віршах "Маруся-Чурай", "Берестечко" та геніальну лірику. Поетеса неодноразово відмовлялась від премій, звань та державних нагород. Їй не потрібна слава. Більше того, вона нічого не боїться. Більше 20 років Ліна Костенко їздить у Чорнобильську зону та знає усіх поіменно. Вже довгі роки триває її робота над книгою про Чорнобиль.

У 83-й День народження народний депутат та актор Богдан Бенюк влаштував справжній сюрприз для Ліни Василівни – студенти Бенюка привітали поетесу, декламуючи її вірші. Одна зі студенток ледь не розплакалась. А наприкінці спеціально для Ліни Василівни заспівали.

"Ви знаєте, я шалено щаслива, що живу в той час, коли живете ви, і я дякую вам за те… З Днем народження!" - зі сльозами на очах промовила студентка.

Богдан Бенюк влаштував справжній сюрприз для видатної письменниці, дивіться відео:
У минулому році,

Ліна Костенко відмовилася від нагороди "Золотий письменник України"


Живий класик української літератури Ліна Костенко відмовилася від премії "Золотий письменник України". Приватна нагорода вручалася вперше і для церемонії чомусь було обрано день вшанування пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій, пише газета "День". Ліна Костенко відмовилася від цієї відзнаки. Очевидно, вона має на це право. І не зобов'язана нікому нічого пояснювати. Тим більше що той спосіб життя, який Ліна Василівна вибрала, давно засвідчив її ставлення до нагород і рейтингів. Разом із тим, молодші автори, котрі також опинилися серед переможців премії, відзначили повагу до старшого покоління письменників.


Ліна Костенко

Народилась 19 березня 1930 року на Київщині у родині вчителів.

У 1936 батьки Костенко переїхали до Києва, де Ліна Василівна закінчила середню школу. Після цього вона навчалася у Київському педагогічному інституті, Московському літературному інституті імені Горького, який закінчила у 1956 році.

Перша збірка віршів Ліни Костенко – «Промені землі» – вийшла у 1957 році.

У 60-х роках поетеса була найбільш помітною у плеяді молодих українських авторів, що творили у той час. Костенко показала себе як митець нелояльний по відношенню до тодішнього режиму, через що тривалий час її вірші майже не виходили друком.

У 1987 році Костенко видала роман у віршах «Маруся Чурай», за який (і за збірку віршів «Неповторність») була удостоєна Шевченківської премії.

У тому ж році Ліна Костенко видала збірку віршів «Сад нетанучих скульптур» та збірку віршів для дітей «Бузиновий цар».

У 2010-му, після фактично двадцятирічної перерви, письменниця презентувала своїм читачам і шанувальникам прозову книжку «Записки українського самашедшего», яка є першої частиною запланованої трилогії. Відомо також, що на той час вона підготувала іще дві книги – другу частину «Записок» та збірку «Чорнобильські повісті».

В січня 2011 року Ліна вирушила у тур-презентацію свого першого роману. Презентації відбулися в Києві, Рівному та Харкові, усюди були аншлаги, не всі охочі потрапити змогли це зробити через те, що вже не було місця у залах. Але 9 лютого письменниця перервала свій тур через особисту образу.

У лютому 2011 року вийшла поетична збірка Л.Костенко «Річка Геракліта», куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій.

Ліна Костенко є почесним професором Національного університету «Києво-Могилянська академія», почесним доктором Черновіцького університету, є лауреатом премії Петрарки (Італія, 1994 рік), лауреатом міжнародної літературно-художньої премії імені Олени Теліги (2000). Відома своєю публічною відмовою від звання Героя України і мотивацією цієї відмови – «політичної біжутерії не ношу».

Донька Ліни Костенко – Оксана Пахльовська – також є поетесою, а ще відомим культурологом і професором одного з римських університетів.


Книга Ліни Костенко під назвою «Записки українського самашедшего» вийшла у День Святого Миколая, 19 грудня 2010.

Це перша за останні 20 років нова книга української поетеси, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Ліни Костенко.

Раніше засновник і директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Іван Малкович розповідав, що "Записки українського самашедшого" – перший том майбутньої трилогії про сучасну Україну. За його словами, книга є сумішшю художньої літератури, щоденників і публіцистики.Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Интересное

Онлайн

Сейчас на сайте: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Зарегистрировалось: 43190 чел.
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых сегодня: 0
Заблокированных: 0
Модераторов: 0
 

Что-то интересное

Блок для вашей рекламы.
 
/div>