Мероприятия города Запорожье


 (голосов: 0)

Мешканці та гості міста Запоріжжя мають можливість відкрити таємниці космосу і дивитись за зірками у оновленному запорізькому планетарії...

 

У Запоріжжі на початку вересня у міському палаці дитячо-юнацької творчості відкрили планетарій. Після 10-річної перерви приміщення планетарію оновили та встановили тут цифрове обладнання і тепер відкрити таємниці Всесвіту, подивитися на зірки та планети у нашому місті можна просто сидячи в зручному м’якому кріслі...Діаметр купола запорізького планетарію – 6 метрів. На нього проектується відео у спеціальному сферичному форматі. Такі фільми коштують дорого. Поки в арсеналі запорізького планетарію є шість науково-пізнавальних стрічок. У майбутньому на відвідувачів очікують тематичні лекції. Проводити їх буде Євген Петриченко, член астрономічного клубу «Альтаїр». Майже все своє життя чоловік вивчає зоряне небо. Доказ тому — численні фотографії. На них можна побачити явища, що відбуваються раз на 128 роки.

Серед інших знімків – політ комети, місячне затемнення. Є також і панорамне фото з поверхні Місяця. Його зробили в рамках конкурсу, проведеного Каліфорнійським університетом за підтримки НАСА.

У цьому конкурсі запоріжці були єдиними учасниками з України. Тож фотографії – дійсно унікальні. Так само, як і цей телескоп. Його власноруч сконструював Євген Петриченко, ще коли був студентом. Близько 5 років чоловікові знадобилося, аби з підручних засобів зробити діючий пристрій.

Такий телескоп дозволяє побачити планети Сонячної системи, а також об’єкти на Місяці. Свій астрономічний ентузіазм Євген Петриченко залюбки передає й іншим. Тут, у палаці дитячо-юнацької творчості він керує гуртком, де знайомить всіх охочих з будовою Всесвіту. Та щоб застосовувати знання на практиці, доводиться шукати відповідне місце. І це при тому, що у будівлі палацу є своя обсерваторія. Щоправда, сьогодні вона потребує реконструкції. Цікаво, що за свою 30-річну історію, обсерваторія жодного дня не працювала. Аби зрозуміти, в чому причина, ми разом із Євгеном Петриченком підіймаємось сходами до цієї «таємної кімнати». З першого погляду зрозуміло – час тут зупинився надовго.

Майже вся електроніка знаходиться в робочому стані. Втім, купол потребує реконструкції, а для цього необхідно розробити відповідний проект, що вимагає часу і, звичайно, фінансової підтримки. Спостерігати за об’єктами на небі сьогодні можна в обсерваторії Запорізького національного університету, побудованій 1957 року... Як пояснює декан фізичного факультету Віталій Горбенко, місцезнаходження обсерваторії не завжди дозволяє задовольнити астрономічний інтерес.

Новость опубликована ВКонтакте: https://vk.com/wall-12063972_98831

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Интересное

Онлайн

Сейчас на сайте: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Зарегистрировалось: 43190 чел.
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых сегодня: 0
Заблокированных: 0
Модераторов: 0
 

Что-то интересное

Блок для вашей рекламы.
 
/div>